dotyk a vzdor

08.03.2018

Období vzdoru. Narážíme na sebe, já pěním, vidím rudě. Vím, že na to má své svaté právo - vymezit se, a že toto období je dobré zvládnout, co nejharmoničtěji. Nebrat si to osobně. Nebrat si to vůbec by bylo nejlepší. Antonín se snaží se vymezit, uvědomuje si svou svébytnost. Kopání nohama mě, ale stejně vždycky překvapí. Náš Toník, naše zhmotněná láska (jak mu s oblibou říkávám) kope kolem sebe.  Snažím se o nejharmoničtější průběh dne.

Večer než jdem spát  snažím se každý den rekapitulovat, co jsme dělali. Pokud je den plný vzdoru, nic nerekapituluji - protože to méně pozitivní se snažím komentovat bezprostředně poté apak už se tomu slovně nevěnuji. Naopak co dělám je, že to naše společné trápení a narážení ošetřím Dotykem. Možná znáte dětské masáže? či baby masáže? Maminky je nyní v poměrně hojném počtu navštěvují. Velkou propagátorkou u nás je jím Jana Hašplová, u které jsem měla tu radost si projít lektorským kurzem Masáží dětí a kojenců.

Tyto masáže se maminky naučí v prvních měsících - masáže, čili něžné dotyky přispívají k myelinizaci ..a mnohému dalšímu 


masáže považuji v dnešní přetechnizovaném a uspěchaném světě za malé vysvobození

Také mnohem vyšší výskyt rizikových  těhotenství a předčasné porody mohou být masáže více než prospěsné


dnešním psaním bych chtěla motivovat k masážím k něžným dotykům. Pokud ve Vašem městě kurzy jsou neváhejte a absolvujte je.

Pokud jste kurz absolvovali a masírovali jen první měsíce a pak masírování "nějak vyšumělo" neváhejte se k nim vrátit klidně později a klidně v období vzdoru, po druhém roce, kdy fyzického kontaktu máte čím dál méně a přitom psychického vypětí možná čím dál více. Masáž se nám daří 1x- 2x do týdne. nastřádané napětí Toníkovo i moje tyto Doteky doslova rozpouští o odplaví.

Ať žije něžný dotyk!jako lektorka funguji nejvíce v Brně, ale jsem ochotná