má dva

08.01.2018

Před nějakým časem jsme oslavili Toníkovy druhé narozeniny. Mé psaní dnes bude o dětském pokoji pro dvouleťáka, o malém chlubení se o pochvale pro mého muže  a taky jak si postavit jednoduše párty stan přímo v pokoji.

Veselo a živo nebylo jen v den Toníkových narozenin, největší poryvy naše domácnost zaznamenala před oslavou, kdy padlo rozhodnutí, (ano přiznávám bez mučení já stanovila to "rozhodnutí" ;), že k druhým narozeninám už konečně uvolníme a zařídíme Toníkovi dětský pokoj z pokoje, který byl do té doby dílnou a pracovnou mého šikovného muže, který by si takový velký prostor jistojistě zasloužil, ale byl nakonec donucen definitivně vyklidit pole do sklepa (Caveman by prohlásil: "co jiného čekat").  Pokoj pro Toníka byl velkým, nezabalitelným dárkem, z celého srdce s láskou dělaný a vybojovaný. U narozeninového šampáňa jsme se Štěpánem ještě otírali pot z čela. Štěpán vyráběl více méně většinu nábytku a je na něj právem pyšný a já jsem pyšná na něj. 

Stolík, jako jeden z mála kusů nábytku jsem dovytvořila já a vřele jej doporučuji na hraní, společné tvoření a Toníkovo kutění - viz foto. Jedná se o cívku, která už nějakou dobu ležela na ulicici bez povšimnutí (po stavebních úpravách) a já v něm viděla stůl pro Tondu.


Občas se na mě obrátíte s prosbou, co dítěti pořídit, aby se dobře rozvíjelo, píšete si o inspiraci k druhým narozeninám. Musím říci, že je to ošemetné, u žádného dítěte si nemůžete být jisti obdobím, které obodobí zrovna má. Tedy čím je dítě interesováno a tím v jaké dané oblasti se chce rozvíjet.  Například Toník dostal k narozeninám i vánocům knížky, které má tak rád, ale byly přijaty spíše chladně. Přitom dříve jsme proseděli u knížek moře času. Darované knížky se postupně sice dostávají ke slovu, ale v den narozenin jsem s nimi plusové body nenasbírala ;) Čím jsem je nasbírala byly obyčejné houbičky ve tvaru čísel, používáme je pro hry ve vaně. Toník tak začal pojmenovávat některé číslice kolem sebe a má z toho velkou radost.

Narozeninovou párty jsme měli s párty stanem, který si lehce vyrobíte doma, jak na něj viz fotogalerie a koment.

Stěny zdobí Toníkovy výtvory a grafické znaky, které jej zaujaly. Neváhejte washi páskou "napsat" počáteční písmeno dítěte i když písmeno A se jistě dělá snadněji než například písměno B ;) My máme teď pověšený  vykřičník (vykniknik jak říkává Toník), který známe z dopravních značek.

Závěrem ještě dva malé tipy pro SLOVA vašich dětí. První, že do rámečků vepíšete a třebas i stylizovaným obrazem doprovodíte jejich slůvka, často mile pokroucená.  A své místo mají i slova, která Toníka baví


Všechno nejlepší k narozeninám vašich dětí, všechno nejlepší rodičům, kteří se snaží pro své děti, každý jak umí a po svém.