manželské soustředění

29.08.2017

Minulý víkend byl vzácný, celý byl jen pro nás dva. Naplánovali jsme si malé manželské soustředění na horách. Záměrně se vyhýbáme označení romantický víkend pro dva, které může být až příliš zavazující (a když se k tomu přidají ještě každoměsíčnosti, no co už;). Konečně spolu sami dva a to nechcete nic řešit, nic popisovat ani plánovat. Sedíte u stolu, ale témata k hovoru možná nepřicházejí?

Ráda se Štěpánem mlčím, ale venku. Jsme duší turisti, přirozeně tak padla volba "soustředit se na sebe" ;) v Beskydech. Jdeme lesem, je ticho, každý ponořen do sebe a přitom jsme spolu. Krása. Slov netřeba. Ale sedět spolu beze slov u stolu mi zkrátka nejde. Možná je to umění moudrých žen, kterou ještě nejsem a jestli to čte chlap, pomyslí si: jéžiš, zase jedna, co pusu nezavře.  

Mým dnešním tipem pro nenucenou manželskou konverzaci jsou hry.

Máme jich doma pěknou sbírku. Některé jsou o číslech, některé o náhodě a štěstí a některé o postřehu. A tak když nepřichází ta správná slova a Barboru přitom svrbí jazyk, protože nerada sedí beze slov, hrajeme a trénujeme mozek.

Znáte hru pro dva se slovy (jakou jinou ode mě čekat;), která je na fotkách? Jmenuje se Čeština v kostce od Amose. Princip hry je podobný jako u Scrabble jen těch pár dřevěných kostek nezabere tolik místa v batohu či kufru. 

Máte také nějaké své oblíbené hrací strategie k nenucené konverzaci? Hrajete hry? Jaké nám doporučíte?